ČISTÁ ENERGIE PRO AUTA I MĚSTO

Zajišťujeme veškeré energie ve výrobních závodech Škoda Auto, poskytujeme podpůrné energetické služby společnosti ČEPS.

Veškeré energie dodáváme až na jednotlivá pracoviště ve výrobě, spravujeme infrastrukturu, která s tím souvisí. Kromě toho zásobujeme teplem většinu Mladé Boleslavi.

Máme moderní teplárnu s nejmodernější technologií kogenerace, úpravnu průmyslové vody a provozujeme čistící stanice a laguny. V našich zařízeních vyrábíme i stlačený vzduch a destilovanou vodu. Pro Škoda Auto zajišťujeme také elektřinu, plyn a pitnou vodu.

Jsme zapojeni do projektu podpůrných služeb společnosti ČEPS, které pomáháme udržovat rovnováhu mezi výrobou a spotřebou energie v přenosové soustavě.

Jedinečné technologie a inovace

Jsme čistokrevní energetici, ale také součást automobilového průmyslu, ve kterém je enormní tlak na efektivitu a ekologičnost výroby. Proto používáme při práci nejmodernější technologie, zařízení i software a podílíme se na řadě inovativních řešení, která pomáhají zajistit plynulou a ekologickou výrobu aut. Pracujeme i na využití obnovitelných zdrojů energie ve formě fotovoltaických panelů v kombinaci s bateriovým úložištěm.

Jsme partner Škoda Auto
pro elektromobilitu


V závodech Škoda Auto se podílíme na výstavbě sítě dobíjecích stanic pro elektromobily, kterou budeme provozovat, a vybudovali jsme i stanice ve městě Mladé Boleslavi. S tím souvisí i vývoj monitorovacího systému k jejich obsluze a řada softwarových řešení. Budoucností, na které pracujeme, jsou například mobilní aplikace, jejichž prostřednictvím si člověk na chytrém telefonu zarezervuje svůj čas dobíjení.